Свободный Профсоюз Металлистов
Свободный Профсоюз Металлистов
Организация независимого профсоюзного движения
Членская организация Ассоциации профсоюзов
«Белорусский Конгресс демократических профсоюзов»Сергій Кондрюк: «Український працівник має бути повноцінним громадянином, якій своєю працею забезпечує себе і свою сім’ю» 

КОСМОС

 

Лави безробітних в Україні за останній час поповнило 1млн. 100 тисяч осіб. Про це заявив на прес-конференції в прес-центрі інформаційно-аналітичної агенції «Главком» перший заступник Голови СПО обєднань профспілок, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк. Він підкреслив, що безробіття в країні зростає через падіння платоспроможного попиту населення.

«Українські працівники та пенсіонери вимушені практично втричі менше купляти товарів і послуг ніж вони робили це раніше, - зазначив Сергій Кондрюк. – А якщо немає попиту, немає сенсу виробництва. Таким чином, занижена зарплата і занижені пенсійні виплати гроблять українську економіку. Треба акцентувати на тому, що прийняте рішення про одночасне замороження зарплати і зростання цін приводить до поширення енергетичної та продовольчої бідності, значного звуження доступу працівників до духовних і культурних джерел».

У зв’язку з цим, заступник Голови ФПУ навів такий приклад. На початок 2014 року наші співгромадяни мали можливість купити на мінімальну зарплату 18 борщевих наборів, зараз – лише 11, оплатити 73 кубометра гарячої води, а зараз – тільки 42. Більш того, найближчим часом планується підвищення вартості електроенергії на 40 відсотків, а потім чергове підвищення ціни на газ.

Говорячи про таке ганебне явище, як заборгованість по зарплаті, представник профспілок заявив: працівники, якім штучно занижена заробітна плата на 500 гривень, ще і не мають можливості її своєчасно отримати. На сьогодні сума заборгованості по зарплаті досягла критичної величини, збільшившись фактично втричі, і складає 2,5 млрд. гривень. По офіційним даним, зараз біля 400 тисяч українців несвоєчасно отримають зарплату.

На думку Сергія Кондрюка, все це катастрофічне підриває платоспроможність працюючої людини і генерує бідність серед працівників. «Ця хибна, антисоціальна політика економії на трудових доходах призводить до фактичного колапсу в економіці країни, - наголосив він. – Тому Федерація профспілок України, СПО об’єднань профспілок звернулись до всіх депутатських фракцій, народних депутатів із закликом переглянути підходи до визначення державного соціального стандарту прожиткового мінімуму відтак і змінити розмір мінімальної заробітної плати. Ми маємо зазначити, що за українськими законами, за економічними розрахунками, мінімальна заробітна плата в Україні вже мала становити 4984 гривні. А сьогодні вона складає тільки 1218 гривень».

Заступник Голови ФПУ проінформував, що ФПУ запропонувало Уряду декілька етапів вирішення проблеми розриву між цими показниками. По-перше, необхідно підвищити розмір мінімальної зарплати не лише в грудні ц.р. і не лише на 13 відсотків, а треба компенсувати інфляційне обезцінення минулого року. По-друге. Український працівник має отримувати мінімальну зарплату не лише для того, щоб підтримувати свої трудові здатності, але й для того, щоб утримувати непрацездатних членів сім’ї. Врешті-решт, треба розглядати зарплату не як гроші на проїдання, а як інвестиційний ресурс, що спрямований на освіту, медицину, житлове будівництво, туризм, оздоровлення. Тому наш головний заклик до народних депутатів – кардинально переглянути підходи до визначення державних соціальних стандартів, які мають дозволити українському працівникові не стояти з протягнутою рукою до держави стосовно отримання допоміг по малозабезпеченості, а бути повноцінним громадянином, якій своєю працею забезпечує себе і свою сімю».

 

Інформаційне – аналітичний центр ФПУ

 


 

ФОРУМ. Досягнення соціальної справедливості має стати пріоритетом для держави та суспільства

ГЛАВН

 

Актуальні та болючі питання соціальної справедливості, нерівних можливостей для громадян, порушення прав людини на гідну працю та гідну її оплату, а також шляхи вирішення цих та інших проблем обговорили учасники Всеукраїнського форуму «Нові виклики та можливості розвитку України в рамках асоціації з Європейським Союзом». Він відбувся 20 лютого з ініціативи Федерації профспілок України при підтримки соціальних партнерів та Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні з нагоди Всесвітнього дня соціальної справедливості. Символічно, що віднині Всесвітній день соціальної справедливості буде співпадати с Днем Героїв Небесної сотні, які віддали своє життя саме за досягнення соціальної справедливості.

На пропозицію Голови СПО об'єднань профспілок, Голови ФПУ Григорія Осового учасники Форуму хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні і всіх жертв Революції Гідності.

На Форумі виступили Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, директор Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Штефан Мойзес, заступник Міністра соціальної політики Віктор Іванкевич, заступнки Міністра фінансів Володимир Матвійчук, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, Національний координатор МБП в Україні Сергій Савчук, Голова Ради Організації ветеранів України Петро Цибенко, народні депутати України Олександра Кужель, Андрій Павловський, Наталія Королевська, Голова Ради директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи Елла Лібанова, менеджер проекту Програми розвитку ООН в Україні Наталія Сітнікова.

 

ГЛАВН1

 

У виступах наголошувалось на тому, що досягнення соціальної справедливості має стати пріоритетом для держави та суспільства. Українському суспільству для цього потрібно буде пройти важкий шлях реформування не тільки економіки, але і соціально - економічних відносин, свідомості наших співгромадян. Громадським організаціям, перш за все, профспілкам треба рішуче та ефективно реагувати на виклики часу, активно боротися з проявами соціальної несправедливості у сфері праці, трудових відносин, домагатися скорочення соціальної нерівності, рівня безробіття та бідності. серед населення, особливо, молоді. Виступаючи на Форумі зокрема підкреслювали, що Президенту, Уряду та  Верховної Ради України необхідно об’єктивно оцінити причини поширення бідності та нерівності в країні при проведенні масштабних соціально-економічних реформ, а відтак безумовно дотримуватися принципу соціальної справедливості, вирішення стратегічних завдань у таких сферах, як зайнятість , соціальний захист, соціальний діалог і трудові відносини.

 

ФОРУМ4

 

Мова йшла і про те, що зараз в Україні залишається одною з найактуальніших проблем масове і системне порушення трудових норм, особливо в частині забезпечення гідної праці. Триває масштабний наступ влади та приватного бізнесу на трудові права: роботодавці, ухиляючись від сплати податків, масово виплачують заробітну плату у «конвертах», або зовсім її не платять за виконану роботу. Без юридичного оформлення трудових відносин, тобто абсолютно безправні і без соціального захисту працюють 4,6 мільйона українців.

 

ГЛАВН2

 

Державним бюджетом України на 2015 рік в чергове заморожені на рівні грудня 2013 року основні державні соціальні стандарти та гарантії – прожитковий мінімум, мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія за віком, а їх заплановане підвищення у грудні 2015 року не компенсує рівень інфляції 2014-2015 років. При цьому сьогодні мінімальна зарплата становить менше 50 доларів США, що втричі нижче визначеного ООН рівня злиденності – 5 доларів на день.За даними Держстату України загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати протягом 2014 року, зросла більш ніж у 3 рази. При цьому 83,45% зарплатних боргів припадає на економічно активні підприємства.

 

ГЛАВН3

Одним з проявів соціальної несправедливості, підкреслювалось у виступах, є дискримінація в оплаті праці працівників бюджетної сфери. Держава, як роботодавець, уже більше 5 років нівелює право на гідну оплату праці та достатній життєвий рівень майже 4-х мільйонів працівників бюджетної сфери . При цьому впродовж всього 2014 року Урядом неодноразово приймалися економні рішення про обмеження або скасування надбавок, доплат, виплат тощо, які негативно позначились й на без того низьких заробітних платах бюджетників.

Після гострої та зацікавленої дискусії учасники Форуму ухвалили відповідну Резолюцію.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ
26.02.2015spbpolack.ru – Свободный профсоюз - Полоцк.Белорусский конгрес демократических профсоюзов -  www.bkdp.org
Представляем вашему вниманию статьи, отображающие мнения конкретных людей - это профсоюзные активисты, политики и просто не равнодушные...

Все статьи »Свободный профсоюз металлистов (СПМ)объединение работников отраслей народного хозяйства
связанных с металлом.Главная  |  О профсоюзе  |  Газета «Рабочее слово»  |   Фотоархив  |  Контакты

При перепечатке материалов, активная ссылка на сайт обязательна.
Copyright © 2006-2020


Контакты
Республика Беларусь
г.Минск, ул.Якубова, 80-80
Наши телефоны: +375 (29) 6238204, +375 (29) 3405570
CMS Status-X